Q&A medlemsvideo januari
Här är svaren på frågorna från medlemsvideon. Vintersådd av kål, olika odlingsmetoder och att odla inne med eller utan ljus är några av sakerna jag tar upp.
Det brukar trilla in många frågor efter både blogginlägg och videos, men så här många frågor är jag inte vara bortskämd med! Otroligt roligt med det fina gensvaret. Tack för alla uppslag till kommande artiklar och videos. Det känns värdefullt att höra era förslag på ämnen. Många frågade till exempel om träd och buskar i tunnelväxthuset, om hur jag odlar sommarblommor och många ville följa olika grödor från frö till skörd med alla steg där emellan. Det kommer! Innan vinterns tredje snöfall med ordentliga minusgrader såg jag rosa antydningar till knoppar på persikoträden i tunneln. När de blommar ska jag göra en video om träden!
I nästa video kommer jag också passa på att prata mer om hur jag gödslar i min odling, både inomhus och utomhus. Har du fler frågor om just det får du gärna kommentera under artikeln.

Vinterså kål! Det går alldeles utmärkt och ger fina resultat.